Loading Events

← Back to Events

Home: Main School

Upcoming Events

Events List Navigation

September 2018

Badminton: 1st vs Oundle School

September 25 @ 12:00 am

Opposition Team: Boys-U18A

Find out more »

Badminton: 2nd vs Oundle School

September 25 @ 12:00 am

Opposition Team: Boys-U18B

Find out more »

Swimming: Boys-U9A vs Aldwickbury School

September 25 @ 4:15 pm - 5:45 pm

Details: Please bring a second towel alongside your normal swimming kit. There will be a snack after the match for swimmers but no supporters tea. Please collect from the Rec Centre at 5:45pm Opposition Team: Boys-U9A

Find out more »

Rugby Union: Boys-U12A vs Dragon School

September 26 @ 12:00 am

Opposition Team: Boys-U12A

Find out more »

Rugby Union: Boys-U12B vs Dragon School

September 26 @ 12:00 am

Opposition Team: Boys-U12B

Find out more »

Rugby Union: Boys-U12D vs Dragon School

September 26 @ 12:00 am

Opposition Team: Boys-U12D

Find out more »

Rugby Union: Boys-U11A vs Warwick School

September 26 @ 12:00 am

Opposition Team: Boys-U11A

Find out more »

Rugby Union: Boys-U11B vs Warwick School

September 26 @ 12:00 am

Opposition Team: Boys-U11B

Find out more »

Rugby Union: Boys-U11C vs Warwick School

September 26 @ 12:00 am

Opposition Team: Boys-U11C

Find out more »

Rugby Union: Boys-U9A vs Spratton Hall School

September 27 @ 12:00 am

Details: Go to lesson 7 in kit straight after match teas. Opposition Team: Boys-U9A

Find out more »

Rugby Union: Boys-U9D vs Spratton Hall School

September 27 @ 12:00 am

Details: Go to lesson 7 in kit straight after match teas. Opposition Team: Boys-U9B

Find out more »

Rugby Union: Boys-U11A vs Rushmoor School

September 28 @ 12:00 am

Opposition Team: Boys-U11A

Find out more »

Rugby Union: Boys-U11C vs Rushmoor School

September 28 @ 12:00 am

Opposition Team: Boys-U11B

Find out more »
October 2018

Rugby Union: Boys-U8B vs Rushmoor School

October 2 @ 12:00 am

Details: Stay in kit after Games. Come to the Inky pitches straight after lesson 8 Opposition Team: Boys-U8A

Find out more »

Rugby Union: U14D vs Oundle School

October 2 @ 12:00 am

Opposition Team: Boys-U14D

Find out more »

Rugby Union: Boys-U13A vs Caldicott Preparatory School

October 3 @ 12:00 am

Opposition Team: Boys-U13A

Find out more »

Rugby Union: Boys-U13B vs Caldicott Preparatory School

October 3 @ 12:00 am

Opposition Team: Boys-U13B

Find out more »

Rugby Union: Boys-U13C vs Caldicott Preparatory School

October 3 @ 12:00 am

Opposition Team: Boys-U13C

Find out more »

Rugby Union: Boys-U13D vs Caldicott Preparatory School

October 3 @ 12:00 am

Opposition Team: Boys-U13D

Find out more »

Rugby Union: Boys-U11A vs Caldicott Preparatory School

October 3 @ 12:00 am

Opposition Team: Boys-U11A

Find out more »

Rugby Union: Boys-U11B vs Caldicott Preparatory School

October 3 @ 12:00 am

Opposition Team: Boys-U11B

Find out more »

Rugby Union: Boys-U11C vs Caldicott Preparatory School

October 3 @ 12:00 am

Opposition Team: Boys-U11C

Find out more »

Rugby Union: Boys-U11D vs Caldicott Preparatory School

October 3 @ 12:00 am

Opposition Team: Boys-U11D

Find out more »

Rugby Union: Boys-U11E vs Caldicott Preparatory School

October 3 @ 12:00 am

Opposition Team: Boys-U11E

Find out more »

Hockey Indoor: 1st VI vs Uppingham School

October 3 @ 6:30 pm - 12:00 am

Opposition Team: Boys-U18A

Find out more »

Rugby Union: U16B vs The Perse School

October 6 @ 12:00 am

Opposition Team: Boys-U16B

Find out more »

Rugby Union: Boys-U13A vs Northampton School for Boys

October 6 @ 12:00 pm - 12:00 am

Opposition Team: Boys-U13A

Find out more »

Rugby Union: Boys-U13B vs Northampton School for Boys

October 6 @ 12:00 pm - 12:00 am

Opposition Team: Boys-U13B

Find out more »

Rugby Union: Boys-U12A vs Northampton School for Boys

October 6 @ 12:00 pm - 12:00 am

Opposition Team: Boys-U12A

Find out more »

Rugby Union: Boys-U12B vs Northampton School for Boys

October 6 @ 12:00 pm - 12:00 am

Opposition Team: Boys-U12B

Find out more »

Swimming: Boys-U13A vs Beechwood Park School

October 8 @ 4:15 pm - 12:00 am

Opposition Team: Boys-U13A

Find out more »

Swimming: Boys-U12A vs Beechwood Park School

October 8 @ 4:15 pm - 12:00 am

Opposition Team: Boys-U12A

Find out more »

Swimming: Boys-U11A vs Beechwood Park School

October 8 @ 4:15 pm - 12:00 am

Opposition Team: Boys-U11A

Find out more »

Swimming: Boys-U10A vs Beechwood Park School

October 8 @ 4:15 pm - 12:00 am

Opposition Team: Boys-U10A

Find out more »

Swimming: Boys-U9A vs Beechwood Park School

October 8 @ 4:15 pm - 12:00 am

Opposition Team: Boys-U9A

Find out more »

Swimming: Boys-U8A vs Beechwood Park School

October 8 @ 4:15 pm - 12:00 am

Opposition Team: Boys-U8A

Find out more »

Rugby Union: 4th XV vs North Hertfordshire College

October 9 @ 12:00 am

Opposition Team: Boys-U18A

Find out more »

Rugby Union: Boys-U13A vs St Faith’s School

October 10 @ 12:00 am

Opposition Team: Boys-U13A

Find out more »

Rugby Union: Boys-U13C vs St Faith’s School

October 10 @ 12:00 am

Opposition Team: Boys-U13C

Find out more »

Rugby Union: Boys-U12A vs St Faith’s School

October 10 @ 12:00 am

Opposition Team: Boys-U12A

Find out more »

Rugby Union: Boys-U12B vs St Faith’s School

October 10 @ 12:00 am

Opposition Team: Boys-U12B

Find out more »

Rugby Union: Boys-U10B vs Quinton House School

October 10 @ 12:00 am

Details: This will be a mixed B/C team Opposition Team: Boys-U10A

Find out more »

Rugby Union: Boys-U13B vs Rushmoor School

October 10 @ 12:00 am

Opposition Team: Boys-U13A

Find out more »

Badminton: 1st vs Stamford

October 16 @ 12:00 am

Opposition Team: Boys-U18A

Find out more »

Badminton: 2nd vs Stamford

October 16 @ 12:00 am

Opposition Team: Boys-U18B

Find out more »

Rugby Union: Boys-U13A vs Stamford

October 17 @ 12:00 am

Opposition Team: Boys-U13A

Find out more »

Rugby Union: Boys-U13B vs Stamford

October 17 @ 12:00 am

Opposition Team: Boys-U13B

Find out more »

Rugby Union: Boys-U13C vs Stamford

October 17 @ 12:00 am

Opposition Team: Boys-U13C

Find out more »

Rugby Union: Boys-U13D vs Stamford

October 17 @ 12:00 am

Opposition Team: Boys-U13D

Find out more »

Rugby Union: Boys-U13E vs Stamford

October 17 @ 12:00 am

Opposition Team: Boys-U13E

Find out more »

Rugby Union: U15A vs Samuel Whitbread Academy

October 18 @ 12:00 am

Opposition Team: Boys-U15A

Find out more »

Rugby Union: U15B vs Haileybury

October 18 @ 12:00 am

Opposition Team: Boys-U15A

Find out more »

Rugby Union: U15C vs Haileybury

October 18 @ 2:00 pm - 12:00 am

Opposition Team: Boys-U15B

Find out more »

Rugby Union: U15D vs Haileybury

October 18 @ 2:00 pm - 12:00 am

Opposition Team: Boys-U15C

Find out more »

Rugby Union: Boys-U13A vs Stonyhurst St Mary’s Hall (SMH)

October 19 @ 4:10 pm - 12:00 am

Opposition Team: Boys-U13A

Find out more »

Rugby Union: Boys-U12A vs Stonyhurst St Mary’s Hall (SMH)

October 19 @ 4:10 pm - 12:00 am

Opposition Team: Boys-U12A

Find out more »
November 2018

Rugby Union: Boys-U9A vs Wellingborough School

November 8 @ 12:00 am

Opposition Team: Boys-U9A

Find out more »

Rugby Union: Boys-U9B vs Wellingborough School

November 8 @ 12:00 am

Opposition Team: Boys-U9B

Find out more »

Rugby Union: Boys-U13B vs Quinton House School

November 12 @ 12:00 am

Details: This will be a mixed B/C team Opposition Team: Boys-U13B

Find out more »

Rugby Union: Boys-U10B vs Rushmoor School

November 12 @ 12:00 am

Opposition Team: Boys-U10A

Find out more »

Swimming: Boys-U11A vs Bedford Girls/Stamford Junior

November 13 @ 4:15 pm - 12:00 am

Opposition Team: Boys-U11A

Find out more »

Swimming: Boys-U10A vs Bedford Girls/Stamford Junior

November 13 @ 4:15 pm - 12:00 am

Opposition Team: Boys-U10A

Find out more »

Rugby Union: Boys-U11A vs Stamford

November 14 @ 12:00 am

Opposition Team: Boys-U11A

Find out more »

Rugby Union: Boys-U11B vs Stamford

November 14 @ 12:00 am

Opposition Team: Boys-U11B

Find out more »

Rugby Union: Boys-U11C vs Stamford

November 14 @ 12:00 am

Opposition Team: Boys-U11C

Find out more »

Rugby Union: Boys-U11D vs Stamford

November 14 @ 12:00 am

Opposition Team: Boys-U11D

Find out more »

Fives: Boys-U18A vs RFA

November 17 @ 12:00 am

Opposition Team: Boys-U18A

Find out more »

Rugby Union: U16D vs Oundle School

November 17 @ 12:00 am

Opposition Team: Boys-U16D

Find out more »

Rugby Union: U16D vs Wellington College – Cancelled

November 17 @ 12:00 am

Details: Triangular with Oundle Opposition Team: Boys-U16D

Find out more »

Fencing: Boys-U18A vs Home tournament

November 18 @ 12:00 am

Opposition Team: Boys-U18A

Find out more »

Squash: 1st V vs Uppingham School

November 20 @ 2:00 pm - 12:00 am

Opposition Team: Boys-U18A

Find out more »

Squash: 2nd V vs Uppingham School

November 20 @ 2:00 pm - 12:00 am

Opposition Team: Boys-U18B

Find out more »

Hockey Indoor: 1st VI vs Oakham School

November 21 @ 6:15 pm - 12:00 am

Opposition Team: Boys-U18A

Find out more »

Rugby Union: U14A vs Samuel Whitbread Academy

November 27 @ 12:00 am

Opposition Team: Boys-U14A

Find out more »

Rugby Union: Boys-U13A vs The Beacon School

November 28 @ 12:00 am

Opposition Team: Boys-U13A

Find out more »

Rugby Union: Boys-U13B vs The Beacon School

November 28 @ 12:00 am

Opposition Team: Boys-U13B

Find out more »

Rugby Union: Boys-U13C vs The Beacon School

November 28 @ 12:00 am

Opposition Team: Boys-U13C

Find out more »

Rugby Union: Boys-U12A vs The Beacon School

November 28 @ 12:00 am

Opposition Team: Boys-U12A

Find out more »

Rugby Union: Boys-U12B vs The Beacon School

November 28 @ 12:00 am

Opposition Team: Boys-U12B

Find out more »

Rugby Union: Boys-U12C vs The Beacon School

November 28 @ 12:00 am

Opposition Team: Boys-U12C

Find out more »

Hockey Indoor: 1st VI vs Oakham School

November 28 @ 6:15 pm - 12:00 am

Opposition Team: Boys-U18A

Find out more »

Table Tennis: Boys-U18A vs Uppingham School

November 29 @ 1:50 pm - 12:00 am

Opposition Team: Boys-U18A

Find out more »
December 2018

Rugby Union: Boys-U9E vs Swanbourne House School

December 4 @ 12:00 am

Opposition Team: Boys-U9E

Find out more »

Rugby Union: Boys-U11A vs Bishop’s Stortford College

December 5 @ 12:00 am

Opposition Team: Boys-U11A

Find out more »

Rugby Union: Boys-U11B vs Bishop’s Stortford College

December 5 @ 12:00 am

Opposition Team: Boys-U11B

Find out more »

Rugby Union: Boys-U11C vs Bishop’s Stortford College

December 5 @ 12:00 am

Opposition Team: Boys-U11C

Find out more »

Rugby Union: Boys-U11D vs Bishop’s Stortford College

December 5 @ 12:00 am

Opposition Team: Boys-U11D

Find out more »

Rugby Union: Boys-U10A vs Bishop’s Stortford College

December 5 @ 12:00 am

Opposition Team: Boys-U10A

Find out more »

Rugby Union: Boys-U10B vs Bishop’s Stortford College

December 5 @ 12:00 am

Opposition Team: Boys-U10B

Find out more »

Rugby Union: Boys-U10C vs Bishop’s Stortford College

December 5 @ 12:00 am

Opposition Team: Boys-U10C

Find out more »

Rugby Union: Boys-U10D vs Bishop’s Stortford College

December 5 @ 12:00 am

Opposition Team: Boys-U10D

Find out more »

Rugby Union: Boys-U8A vs Stamford

December 6 @ 12:00 am

Opposition Team: Boys-U8A

Find out more »

Rugby Union: Boys-U8B vs Stamford

December 6 @ 12:00 am

Opposition Team: Boys-U8B

Find out more »

Rugby Union: Boys-U8C vs Stamford

December 6 @ 12:00 am

Opposition Team: Boys-U8C

Find out more »

Rugby Union: Boys-U8D vs Stamford

December 6 @ 12:00 am

Opposition Team: Boys-U8D

Find out more »

Fives: Boys-U18A vs Bedford Modern School

December 6 @ 12:00 am

Opposition Team: Boys-U18A

Find out more »

Fives: Boys-U18A vs Derby Moor Community Sports College

December 8 @ 12:00 am

Opposition Team: Boys-U18A

Find out more »
March 2019

Hockey: Boys-U13C vs Stamford

6th March 2019 @ 12:00 am

Opposition Team: Boys-U13C

Find out more »

Hockey: Boys-U13D vs Stamford

6th March 2019 @ 12:00 am

Opposition Team: Boys-U13D

Find out more »

Hockey: Boys-U13E vs Stamford

6th March 2019 @ 12:00 am

Opposition Team: Boys-U13E

Find out more »
+ Export Events